Szybkie testy antygenowe w przyszłym tygodniu - ratownicy24.pl

Szybkie testy antygenowe w przyszłym tygodniu

szybkie testy antygenowe
fot.: iStock

O tym, że szybkie testy antygenowe pojawią się w przyszłym tygodniu, poinformował w piątek (13 listopada) wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Ich wynik dodatni jest równoznaczny z wynikiem testu genowego, czyli tego, który jest w tej chwili wykonywany.

Wiceminister Kraska powiedział w rozmowie z Polsatem, że będzie obowiązek ewidencjonowania wyników testów w systemie EWP, czyli w jednym miejscu. Będzie to prostsze i pomoże odciążyć laboratoria oraz diagnostów.

Testy antygenowe drugiej generacji są rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia oraz wiele towarzystw europejskich i Polskie Towarzystwo Epidemiologów. Jeśli chodzi o szybkie testy antygenowe, ich wynik jest równoznaczny z wynikiem testu PCR-owego, w związku z czym nie ma konieczności potwierdzania go testem genetycznym.

Wiceministra zapytano także o kwestie dotyczące izolatoriów. Jak powiedział, trafiają do nich osoby niewymagające opieki medycznej. Z kolei od poniedziałku uruchamiane są tzw. izolatoria plus dla osób z DPS-ów. Są one przeznaczone dla pacjentów niesamodzielnych i lepiej przygotowane, jeśli chodzi o opiekę medyczną. Izolatoria będą się mieścić głównie w sanatoriach i w szpitalach uzdrowiskowych.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.