Trzy placówki odmówiły przyjęcia 87-letniej pacjentki - ratownicy24.pl

Trzy placówki odmówiły przyjęcia 87-letniej pacjentki

We Wrocławiu sanitarny ambulans z 87-letnią chorą na pokładzie krążył po kliku szpitalach. Dopiero po interwencji Żandarmerii Wojskowej, w trzeciej placówce, pacjentka została przyjęta.

Ambulans z kobietą przyjechał najpierw do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Z relacji ratowników wynika jednak, że nie było tam dla niej miejsca. Medycy udali się więc przed SOR 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką. Tam usłyszeli, że niestety muszą jechać dalej.

Kolejnym był szpital wojskowy z oddziałem gastrologicznym, do którego pacjentka otrzymała skierowanie od lekarza POZ. Nie chciano jej jednak przyjąć, więc koordynator poprosił o interwencję Żandarmerię Wojskową. Po ponad 8 godzinach oczekiwań kobietę przyjęto na oddział. Lecznica tłumaczy, że na oddziale internistycznym wykryto przypadek COVID-19 i dlatego wstrzymano przyjęcia.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.