Dodatkowe środki na wynagrodzenia dla ratowników? - ratownicy24.pl

Dodatkowe środki na wynagrodzenia dla ratowników?

fot.Istock

NFZ opublikował nowe wytyczne dotyczące przekazywania dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej. Co się zmieni?

Nowe wytyczne to wynik nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia. Mowa o rozporządzeniu z dnia 8 kwietnia 2021 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Nowela doprecyzowuje przepisy regulujące tryb przekazywania przez świadczeniodawców informacji dotyczących liczby etatów albo równoważników etatów ratowników medycznych objętych podwyżkami.

Chodzi o to, aby w przypadku konieczności przeprowadzenia nowego postępowania konkursowego o zawarcie umów w rodzaju ratownictwo medyczne, osoby te nadal objęte były wzrostem wynagrodzeń. Sama bowiem regulacja umożliwia dyrektorom oddziałów wojewódzkich NFZ przekazywanie środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń niniejszej grupy zawodowej. Całość opierać się ma na podstawie jednorazowej informacji przekazanej przez świadczeniodawców.

Więcej informacji na: https://www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/zarzadzenia-prezesa-nfz/zarzadzenie-nr-732021dsm,7345.html

Źródło: www.cowzdrowiu.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.