Będzie nowy Minister Zdrowia? - ratownicy24.pl O tym się mówi

Będzie nowy Minister Zdrowia?

Maciej Bogucki skomentował protest medyków oraz sytuację w resorcie zdrowia. Jego zdaniem w najbliższym czasie możliwa jest zmiana Ministra Zdrowia.

Będzie nowy Minister Zdrowia?
www.istockphoto.com

Członek zespołu doradców z zakresu ochrony zdrowia przy senackiej Komisji Zdrowia, Maciej Bogucki, wskazał główne problemu resortu zdrowia. Uważa, że niedopuszczalna jest obecność tylko jednego lekarza w całym ministerstwie. Prowadzi to do braku zrozumienia pracowników medycznych, szczególnie w tak trudnym okresie.

Ponadto, Ministerstwo Zdrowia od dłuższego czasu prowadzi strategię, której skutkiem jest niewystarczające dofinansowanie służby zdrowia i przesunięcie leczenia pacjentów do systemu prywatnego. Zdaniem Boguckiego całą służbę zdrowia należy zbudować od nowa.

Resort zdrowia prawdopodobnie wprowadzi wsparcie dla ratowników w postaci pomocy wojskowej czy pielęgniarskiej. Jednak to nie wystarczy i potrzebne są drastyczne zmiany. Protest medyków może doprowadzić do zmiany Ministra Zdrowia, który zasiada na tym stanowisku już ponad rok. Składa się na to również pandemia koronawirusa, która jest szczególnie intensywnym i wyczerpującym okresem w resorcie.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.