SOR. Realizacja nowych wymogów odroczona - ratownicy24.pl

SOR. Realizacja nowych wymogów odroczona

SOR. Czas na realizację nowych wymogów wydłużony
fot.istock.pl

Szpitalne Oddziały Ratunkowe otrzymały dodatkowy czas na dostosowanie się do wymogów Ministerstwa Zdrowia. Kiedy mija nowy termin ich spełnienia?

Na szpitale z funkcjonującym SOR-em nałożono pewne obowiązki. Jednym z nich jest posiadanie lądowiska lub lotniska. Dodatkowo w placówce musi znajdować się miejsce udzielenia świadczeń nocnej oraz świątecznej opieki zdrowotnej, gabinety, w których odbędzie się segregacja medyczna.

Natomiast dyrektorem oddziału powinien być lekarz ze specjalizacją w dziedzinie medycyny ratunkowej. Wymogiem jest także działanie miejsc izolacji i pomieszczeń sanitarno-higienicznych, które są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Termin realizacji tych wymogów dla SOR-ów minął 1 stycznia 2021 roku. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa przedłużono go do 1 lipca 2022 r.

źródło: cowzdrowiu.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.