Czy wynagrodzenia ratowników będą niższe? - ratownicy24.pl

Czy wynagrodzenia ratowników będą niższe?

Czy wynagrodzenia ratowników będą niższe?
fot. istockphoto.com

Wyłącznie do 30 czerwca 2021 r. medycy otrzymają dodatek 4×400 złotych. Sprawa dotyczy wynagrodzenia nie tylko ratowników medycznych ale również pielęgniarek, położnych oraz lekarzy ze specjalizacją.

Wypłacanie dodatków w ramach odrębnego strumienie finansowania z NFZ zakończy się w czerwcu. Natomiast Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że ustawa gwarantuje ratownikom i innym medykom utrzymanie dotychczasowej wypłaty.

W trakcie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii wprowadzono ustawowy mechanizm, który gwarantuje zakaz pogorszenia zarobków pracowników objętych do połowy tego roku regulacjami opartymi na odrębnych strumieniach finansowania.

Sprawa dotyczy zarówno wynagrodzeń z tytułu umowy o pracę, jak i umów cywilnoprawnych. To wyjaśnienie Justyny Maletki z biura komunikacji resortu zdrowia. Tym samym przyznane podwyżki muszą być zachowane, aby nie zmniejszyło się wynagrodzenie żadnego ratownika medycznego czy pielęgniarki.

Wynagrodzenia dla m.in. ratowników zostaną utrzymane na dotychczasowym poziomie dzięki dalszemu finansowaniu z pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia.

źródło: superbiz.se.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.