Dialog ministerstwa z ratownikami medycznymi - ratownicy24.pl

Dialog ministerstwa z ratownikami medycznymi

Dialog ministerstwa z ratownikami medycznymi
fot. istock.pl

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych oraz członkowie Organizacji Związkowej „Solidarność 80″spotkali się z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. Tematem rozmowy były sprawy środowiska medyków.

Minister potwierdził, że chce prowadzić dialog z ratownikami medycznymi, gdyż porozumienie jest bardzo ważne. Poinformował również o zmianach w tabelach wynagrodzeń, które Ministerstwo Zdrowia ma wprowadzić 1 lipca 2021 roku.

Oprócz tego podczas spotkania rozmawiano o m.in.: wprowadzeniu emerytur pomostowych, przywróceniu dodatku tzw. pogotowianego, uregulowaniu kwestii chorób zawodowych, zwiększeniu finansowania dobokaretki, braku ujęcia ratowników medycznych w zespołach transportowych (COVID-19) w grupie pracowników otrzymujących dodatek, wprowadzeniu ścieżki kariery i uatrakcyjnieniu zawodu ratownika oraz rozpoczęciu prac legislacyjnych, które prowadzą do uzyskania uprawnień do prowadzenia ambulansu, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, przez pracowników posiadających prawo jazdy kat. B.

Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych uznało spotkanie z wiceministrem za udane i jako szanse na dalszy dialog ministerstwa z ratownikami medycznymi.

źródło: https://ratmed.org/index.php/2021/04/27/spotkanie-z-wiceministrem-zdrowia-dr-waldemarem-kraska/?fbclid=IwAR1nk08fcLIfxGCX32MWNmSky_jbjDEf8RPFRr8x8FPo3SM5rbK2YTA_XKE

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.