Dodatek wyjazdowy dla ratowników na SOR-ach? - ratownicy24.pl

Dodatek wyjazdowy dla ratowników na SOR-ach?

Dodatek wyjazdowy
istockphoto

Na obradach Sejmowej Komisji Zdrowia został poruszony temat ustawy wprowadzającej dodatek wyjazdowy dla ratowników pracujących na SOR-ach, izbach przyjęć i centrach urazowych. Jaką decyzję podjęli rządzący?

Sejm podejmował dziś decyzję w sprawie senackiej uchwały dotyczącej noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Głosowaniu podległo 7 poprawek z czego jedna miała zapewnić dodatek wyjazdowy w wysokości 15 proc. ratownikom pracującym na SOR-ach, izbach przyjęć i centrach urazowych. Warto zaznaczyć, że w obradach nie uczestniczył żaden przedstawiciel Senatu.

Sejm nie przegłosował poprawki, bowiem tylko 7 posłów było za, a 15 przeciw. W uzasadnieniu wiceministra zdrowia padł argument, że to Zespół Trójstronny zajmuje się dodatkami dla ratowników zatrudnionych na SOR-ach. Jednak temat ten wciąż powraca, a medycy domagają się zmian, o których na razie nie słychać.

Sejm poparł za to inną poprawkę, również dotyczącą ratownictwa medycznego. Od teraz dodatek wylotowy dla medyków LPR ma wynosić 30 proc. Pozytywną opinię wydał zarówno przedstawiciel resortu zdrowia, jak i wszyscy posłowie.

źródło: www.cowzdrowiu.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.