Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego na Mazowszu - ratownicy24.pl

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego na Mazowszu

dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego
fot.: iStock

Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego są finansowane z funduszu przeciwdziałania Covid-19, o czym poinformował w piątek wieczorem Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Zapewniono również, że w woj. mazowieckim są wolne miejsca dla pacjentów w koronawirusem.

Na Mazowszu uruchomiono dziewięć dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego. Trzy z nich będą działały w Warszawie, natomiast pozostałe sześć rozdysponowano w: Błoniu, Przysusze, Radomiu, Białobrzegach, Siedlcach oraz Mińsku Mazowieckim.

W wieczornym komunikacie napisano: W związku z pojawiającymi się informacjami o kolejkach karetek przed szpitalami w Warszawie informujemy, że podstawą do kierowania pacjentów przez zespoły ratownictwa medycznego są udostępniane przez szpitale raporty. Ponadto wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego razem z zespołem kilka razy dziennie zbiera raporty telefoniczne ze szpitali.

Zapewniono, że w szpitalach są dostępne łóżka dla pacjentów z koronawirusem, ale sytuacja szybko się zmienia. Codziennie jednak są podejmowane decyzje o poszerzeniu bazy łóżkowej w standardowych szpitalach, natomiast w szpitalach tymczasowych są uruchamiane kolejne moduły.

Na bieżąco analizowany jest czas oczekiwania ZRM. Dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego maja pomóc w odciążeniu jednostek już funkcjonujących na terenie Mazowsza.

Źródło: https://www.polsatnews.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.