"Medycy na granicy" - dzisiaj rusza akcja. Ma trwać 40 dni - ratownicy24.pl

„Medycy na granicy” – dzisiaj rusza akcja. Ma trwać 40 dni

„Medycy na granicy”, to akcja humanitarna, która ma pomóc uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej.

www.istockphoto.com

Polscy medycy czują się zobowiązani do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Jak mówią, ich działanie jest apolityczne. Władze nie udzieliły jeszcze zgody na przekroczenie granicy terytorium, na którym obowiązuje stan wyjątkowy, jednak organizacje niosące pomoc przekazują, że sytuacja się pogarsza — coraz więcej ludzi wymaga pomocy medycznej.

Zespoły trzyosobowe będą pełnić tam całodobowe dyżury. Zespół składa się z ratownika medycznego uprawnionego do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, lekarza oraz drugiego ratownika/pielęgniarki albo drugiej lekarki. Dyspozytornie oraz szpitale z okolicy zostaną poinformowane o ich obecności na terenie przygranicznym w razie niezbędnej hospitalizacji migrantów.

Medycy planują zostać w strefie stanu wyjątkowego do 15 listopada, co oznacza 40 dyżurów. Jest także prośba o wsparcie finansowe akcji „medycy na granicy”, co umożliwiłoby zakupienie niezbędnych leków i brakującego sprzętu, a także stworzenie bezpiecznych warunków pracy dla zespołu. Na profilu na Facebooku piszą: „Deklarujemy, że nie wnioskujemy o żadne publiczne wsparcie finansowe. Organizacje pozarządowe i osoby prywatne zadeklarowały pomoc w całej logistyce związanej z tym przedsięwzięciem. Pozostałe środki finansowe zbieramy poprzez zbiórkę publiczną – https://pomagam.pl/medycynagranicy

Źródło: www.facebook.com/medycynagranicy

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.