Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szczecinie - ratownicy24.pl

Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szczecinie

Nowa siedziba pogotowia ratunkowego w Szczecinie
fot. https://szczecin.se.pl/Piotr Domin

Dzisiaj odbyło się otwarcie nowoczesnego budynku Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przy ul. Duńskiej.

Dzięki niemu ratownicy medyczni zyskają lepsze warunki do pracy. Natomiast karetki będą miały możliwość szybszego dojazdu do pacjentów z północnej części miasta.

Podczas otwarcia siedziby WSPR marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz podziękował wszystkim pracownikom pogotowia za ciężką pracę w czasach pandemii koronawirusa. Wyraził również nadzieję na to, że obiekt będzie im dobrze służył.

Dyrektor pogotowia w Szczecinie Roman Pałka przekazał, że obecnie w budynku będą stacjonować trzy zespoły ratownictwa medycznego. Jest to ograniczenie wprowadzone ze względu na pandemię. W przyszłości będzie tutaj siedem zespołów.

Nowa siedziba pogotowia ratunkowego kosztowała 17 mln złotych. Powierzchnia budynku wynosi 1,5 tys. m.kw., a znajdują się w nim m.in. pokoje dla ratowników, lekarzy czy pielęgniarek. Na jego terenie znajduje się również garaż dla ambulansów oraz myjnia z pomieszczeniem do dezynfekcji karetek.

Oprócz tego w trakcie budowy jest nowa główna siedziba WSPR przy ul. Twardowskiego, na którą składają się dwa budynki.

źródło: https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/szczecin-otwarto-nowa-siedzibe-pogotowia,139209.html

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.