Ponad cztery godziny w kolejce by wykonać test - ratownicy24.pl

Ponad cztery godziny w kolejce by wykonać test

test
fot.iStock

W Katowicach ogromne korki. Ludzie już przed godziną 8 rano ustawiają się w kolejce do namiotów należących do laboratoriów Diagnostyka i Gyncentrum. Chcą wykonać test na obecność koronawirusa.

Namioty zlokalizowane są na Osiedlu Paderewskiego oraz przy Galerii Libero. Samo badanie nie trwa długo. Jednak liczba chętnych jest tak duża, że tworzą się ogromne kolejki. Pacjenci czekają nawet 4,5 godziny, aby pobrać wymaz.

Do punktów trafiają osoby, którym zostały zlecone testy w trakcie wizyty przez lekarza POZ, ale także osoby, które chcą wykonać test prywatnie. Przypomnijmy, że metoda drive-thru polega na tym, że nie trzeba wysiadać z auta w celu pobrania wymazu. Wystarczy tylko otworzyć szybę.

Osoby prywatne, które nie mają objawów, a chcą skorzystać z badania muszą najpierw wypełnić formularz on-line. Później w wyznaczonym terminie zgłosić się na badanie. Koszt takiego badania to około 350 złotych.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.