Protest medyków - kolejne komentarze - ratownicy24.pl O tym się mówi

Protest medyków – kolejne komentarze

Coraz więcej polityków wypowiada się na temat protestu medyków. Tym razem Bolesław Piecha zaznaczył, że najważniejszą kwestią jest uregulowanie zawodu ratownika medycznego.

www.istockphoto.com

Minister Zdrowia poinformował, że realizacja postulatów medyków wyniosłaby w sumie ponad 104 mld zł. Pojawiają się głosy, że jest to nierealne i premier Mateusz Morawiecki nie spotka się z pracownikami ochrony zdrowia, póki nie zmienią swoich żądań. Bolesław Piecha, poseł PiS, skomentował sytuację, twierdząc, że jeśli postulaty są nierealne, to muszą być polityczne.

Piecha został zapytany o to, które z postulatów medyków są w jego ocenie najważniejsze. Szczególną uwagę skupił na regulacji zawodu ratownika medycznego, nowej wycenie dobokaretki oraz uporządkowaniu sytuacji świadczeniobiorców, czyli szpitali i przychodni. Nie padły jednak żadne konkretne rozwiązania.

źródło: www.wpolityce.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.