Przygotowanie oddziału ratunkowego na zagrożenia CBRN
Wielu ratowników medycznych systemu ratownictwa medycznego pracuje równolegle w jednostkach straży pożarnej. Tym samym ma umiejętności korzystania z aparatów powietrznych. To z kolei stwarza możliwość wykorzystania tego poziomu zabezpieczenia w oddziale ratunkowym czy centrum urazowym.

Centra urazowe powinny dysponować najwyższym poziomem zabezpieczenia personelu medycznego w indywidualne środki ochrony (poziomy A i B). Oddziały ratunkowe, podobnie jak personel medyczny pogotowia ratunkowego, mogą zadowolić się niższym poziomem zabezpieczenia (poziomem C i D). Poziomy zabezpieczenia B i C zilustrowano na fot. 1 i 2. Umiejętne przeprowadzenie segregacji medycznej na miejscu zdarzenia i monitorowanie pacjentów podczas transportu pozwolą na odpowiednie zadysponowanie poszkodowanych do wybranych oddziałów ratunkowych dysponujących odpowiednim zabezpieczeniem logistycznym.
Triage wewnątrzszpitalny
Triage (segregacja medyczna) to podstawowa procedura postępowania wykorzystywana w ratownictwie medycznym. Polega na ocenie stopnia zagrożenia życia na podstawie przyjętych [...]
którzy są subskrybentami naszego portalu.
i ciesz się dostępem do bazy merytorycznej wiedzy!