Ratownicy PCPM kończą służbę - ratownicy24.pl O tym się mówi

Ratownicy PCPM kończą służbę

Ratownicy PCPM podjęli decyzję o wycofaniu się z obszaru przy granicy z Białorusią. Powodem ma być brak wezwań do potrzebujących.

Ratownicy PCMP kończą służbę
www.istockphoto.com

Ratownicy PCPM zastąpili „Medyków na granicy” w misji pomagania uchodźcom. Jednak od 23 grudnia mieli oni nie dostać ani jednego zawiadomienia o złym stanie migrantów. Do tej pory medycy reagowali na wezwania od służb i wolontariuszy. Pierwsze dwa tygodnie ich pracy były niezwykle intensywne, jednak z czasem pojawił się wyraźny spadek.

Ratownicy zaznaczają jednak, że są w pełnej gotowości i wrócą na granicę, gdy zajdzie taka potrzeba. Lekarze wspominali trudne chwile, gdy pomagali wyziębionym uchodźcom w ciemnym lesie, a później musieli zostawiać ich w rękach wolontariuszy. Były to dla nich trudne doświadczenia, jednak wciąż chcą udzielać pomocy medycznej potrzebującym.

źródło: www.wiadomosci.onet.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.