Standaryzacja wyposażenia plecaków medycznych - ratownicy24.pl

Standaryzacja wyposażenia plecaków medycznych

Pierwsza w Polsce standaryzacja wyposażenia plecaków medycznych
fot. facebook.com/Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach wprowadziło nowe wyposażenie plecaków medycznych. Dzięki temu zwiększa się wygoda ratowników i szybkość pomocy poszkodowanym.

Jak podkreśla WPR w Katowicach standaryzacja wyposażenia jest niezwykle ważna w szczególności gdy kilka zespołów medycznych współpracuje ze sobą. Dzięki takiemu zabiegowi medycy nie tracą czasu na szukanie w torbach. Dokładnie wiedzą, gdzie znaleźć np. ampułkę leku, nawet jeżeli korzystają z plecaka innego ratownika. Wszystko to sprawia, że zyskują cenne minuty, a te jak wiadomo są niezwykle istotne w przypadku ciężkich urazów.

Indywidualny projekt WPR w Katowicach

Nowe plecaki powstały według indywidualnego projektu Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Cała specyfikacja: rozmiar, ilość przekładek, kieszeni oraz przegród zaprojektowano tak, aby maksymalnie zwiększyć funkcjonalność, a także wygodę korzystania.

Projekt powstał po konsultacjach z ratownikami medycznymi, którzy w swojej pracy wykorzystują tego rodzaju wyposażenie. Jak podkreśla WPR w Katowicach, to ich pomoc pozwoliła na znalezienie rozwiązań, dzięki którym praca zespołów ratownictwa medycznego uległa usprawnieniu.

źródło: facebook.com/wprkatowice

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.