Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - ratownicy24.pl

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy
fot.: iStock

12 września obchodzimy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. O tym, jak ważna jest umiejętność skutecznej i szybkiej pomocy, przypominają funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu. W tym roku organizują z tej okazji szkolenia pod hasłem „JesteśMY poMOCNI”.

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Od 2000 roku obchodzimy go w każdą drugą sobotę września. Jego celem jest budowanie świadomości, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli.

Z tej okazji funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu rozpoczęli cykl zajęć edukacyjnych dotyczących udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. W tym roku skorzystają z nich nie tylko osadzeni w ZK, ale również uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Cała akcja potrwa do końca przyszłego tygodnia.

Już od kilku lat realizujemy szkolenia pn. ,,JesteśMY poMOCNI” z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla różnych grup wiekowych. Dotychczas wzięli w nich udział: seniorzy z Domu Pomocy Społecznej Nr 2 w Zabrzu, Dziennego Domu Pobytu ,,Rodzina” w Zabrzu”, młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu oraz przedszkolaki z Katowic oraz Świętochłowic – informuje ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.  

Aktualna sytuacja spowodowana epidemią Covid-19 wymusiła na organizatorach zmianę formy prowadzenia kursów. Odbywają się one z zachowaniem reżimu sanitarnego. Szkolenia dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego odbywa się za pośrednictwem komunikatora internetowego. Z kolei zajęcia dla skazanych odbywają się w małych grupach.

Źródło: https://www.eska.pl/slaskie/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.