Tyskie pogotowie z nowym ambulansem - ratownicy24.pl

Tyskie pogotowie z nowym ambulansem

pogotowie
Fot.Unsplash

Ratownicy medyczni z Tychów mają do dyspozycji nowoczesny ambulans typu C marki Renault. Jest to jeden z dziesięciu pojazdów, które zasiliły flotę Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

Pojazd ten to najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu, który skonstruowano i wyposażono do transportu, złożonego leczenia i monitorowania pacjentów. Będą one stacjonowały w takich miastach jak: Katowice, Gliwice, Bytom, Tychy, Świętochłowice i Żory.

Karetki będą wyjeżdżać do pacjentów w stanie zagrożenia życia: z dusznościami, bólami w klatce piersiowej, a także do wypadków drogowych. Są to ambulanse reanimacyjne z noszami, pompą infuzyjną oraz defibrylatorem.

Środki na zakup pojazdów pochodzą głównie z Unii Europejskiej, ale i z budżetu województwa śląskiego oraz Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Ponadto jednostka planuje zakup kolejnych 10 nowoczesnych ambulansów. Tym razem w drugim kwartale przyszłego roku.

Przypomnijmy, że WPR w Katowicach posiada obecnie 130 ambulansów, w tym 78 systemowych.

Źródło: www.mp.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.