Ustawa o Zawodzie Ratownika Medycznego od przyszłego roku? - ratownicy24.pl

Ustawa o Zawodzie Ratownika Medycznego od przyszłego roku?

Ogólnopolski Związek Zawodowy Ratowników Medycznych poinformował na swoim profilu na Facebooku o spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia. Rozmowy dotyczyły między innymi wynagrodzeń oraz Ustawy o Zawodzie Ratownika Medycznego.

fot.iStock

Tematem głównym dyskusji było wynagrodzenie zasadnicze z UoUWM oraz włączenie dodatku Ministerstwa Zdrowia na zasadach ustalonych przez ratowników. Rozmowy przebiegły pomyślnie, a OZZRM zaznaczyło, że druga strona zrozumiała problem, głównie dzięki argumentom medyków.

Związek Zawodowy podał również następujące informacje:

  • Ustawa o Zawodzie Ratownika Medycznego ma zacząć obowiązywać na początku przyszłego roku,
  • dodatki nocne i świąteczne będą na stałe zapisane w Ustawie o działalności leczniczej,
  • w czasie okresu przejściowego dodatek ministerialny może zostać pozostawiony obok pensji,
  • nie było sprzeciwu Ministerstwa w sprawie wpisania wynagrodzenia ratowników medycznych do Ustawy o Zawodzie lub do Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym,
  • propozycja stworzenia jednolitych struktur Państwowego Ratownictwa Medycznego również nie spotkała się z negatywnymi głosami,
  • jednym z postulatów płacowych ma być przeliczenie kosztów obsługi w celu ujednolicenia i podniesienia stawki za dobo-karetkę.

W najbliższych dniach odbędą się kolejne rozmowy z dyrektorami, a także posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds.ochrony zdrowia RDS.

Źródło: www.facebook.com/Ogolnopolski-Zwiazek-Zawodowy-Ratownikow-Medycznych

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.