W styczniu pierwsze szczepienia na COVID-19 dla personelu medycznego - ratownicy24.pl

W styczniu pierwsze szczepienia na COVID-19 dla personelu medycznego

szczepienia
Fot. iStock

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że prawie 2 mln szczepionek przeciwko COVID-19 trafi do Polski już na początku grudnia. Od stycznia pierwsze szczepienia dla personelu medycznego i służb mundurowych.

Obecnie trwają rozmowy z dwoma producentami szczepionek przeciwko koronawirusowi, których działania są najbardziej zaawansowane. Będzie to blisko 2 mln dawek. Na początku trafią one do tych, którzy walczą na pierwszym froncie z wirusem, czyli do medyków oraz służb mundurowych.

Minister podkreślił również, że w pierwszym kwartale 2021 roku, powinno być ich już tyle, by każdy kto będzie chciał, będzie mógł się zaszczepić.

Niedzielski poruszył także kwestię testów przesiewowych dla województw małopolskiego oraz śląskiego. Na razie nie wiadomo, czy będą one obowiązkowe, czy dobrowolne. Decyzja w tej sprawie zapadnie w tym tygodniu.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.