Na granicy zmiana warty medyków - ratownicy24.pl

Na granicy zmiana warty medyków

Na granicy zmiana warty
istockphoto

Na granicy doszło do zmiany. Medycy kończą swoją akcję humanitarną. Od tej pory potrzebującym będzie pomagał Medyczny Zespół Ratunkowy z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Medycy na granicy prowadzali swoją działalność wiele tygodni. Pomogli znacznej liczbie uchodźców, przeprowadzili wiele akcji ratowniczych. Jednak na swoim Facebooku poinformowali, że kończą swoją działalność dzień wcześniej, niż zapowiadali. Wszystko za sprawą zniszczenia pięciu samochodów wyjazdowych, które był zaparkowane przy pensjonacie, w którym mieszkali ratownicy.

Na opublikowanych przez nich zdjęciach widać potłuczone szyby i reflektory, zniszczoną karoserię. Pojawiła się również informacja o przebitych oponach (co miało miejsce już wcześniej). Na razie nie udało się ustalić, kto jest sprawcą, jednak wiadomo już, że medycy wracają do domu.

Ratownicy nie zostawili jednak potrzebujących bez opieki. Ich obowiązki przejmie Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM, który będzie działać na tym terytorium pod patronatem WHO. Działacze Fundacji Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej mówią, że jest to jedyna w Polsce grupa medyczna szybkiego reagowania przede wszystkim poza granicami Polski. Pomagają poszkodowanym na całym świecie.

źródło: www.bia24.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.