Zmiany w systemie ochrony zdrowia - ratownicy24.pl

Zmiany w systemie ochrony zdrowia

Zmiany w systemie ochrony zdrowia
fot. istockphoto.com

Powstał nowy związek, którego celem są efektywne zmiany i doprowadzenie do podjęcia negocjacji z Ministerstwem Zdrowia oraz NFZ.

Założycielami Związku Pracodawców Opieki Integrowanej Opartej na Wartości są menadżerowie podmiotów leczniczych, lekarze, przedsiębiorcy i pracownicy kontraktowi. Główny cel organizacji to wprowadzenie realnych zmian w systemie ochrony zdrowia.

Prezes związku – Marcin Połowniak – podkreśla, że istotna jest zmiana form rozmowy. Chodzi o dialog między świadczeniodawcami a płatnikiem i regulatorem. Członkom organizacji zależy, aby zmierzał on do systematycznej współpracy i interakcji między zainteresowanymi stronami.

Poprawa miejsca w rankingu OECD

Związek stawia na zmiany i działania, które wniosą wartość do systemu ochrony zdrowia. Tym samym poprawią pozycję Polski w statystykach OECD i nie tylko.

Wiceprezes organizacji – Artur Prusaczyk – powiedział, że będą propagować skuteczne metody wdrażania reform. Natomiast opierają się one np. na modelu z Hiszpanii.

Współpraca medyków

Członkowie organizacji zapowiadają swoje kierunki działań:

  • edukację, wymianę wiedzy oraz praktyk, które są oparte na doświadczeniach własnych dostosowanych do polskich realiów;
  • współpracę z innymi organizacjami ukierunkowanymi na koordynację, integrację, efektywność, a także tworzenie wartości opieki dla pacjenta;
  • współpracę z Ministrem Zdrowia i NFZ, która ma na celu aktywne wdrażanie zmian;
  • oraz opracowanie koncepcji, które opierają się na najlepszych praktykach międzynarodowych i krajowych.

źródło: cowzdrowiu.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.