Dodatkowe 62 mln złotych na ratownictwo medyczne - ratownicy24.pl

Dodatkowe 62 mln złotych na ratownictwo medyczne

62 mln na ratownictwo medyczne
istock

Jak ogłosił Minister Zdrowia na XXX Forum Ekonomicznym w Karpaczu, dodatkowe 62 mln złotych trafią do Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Część środków dla ratowników

Waldemar Kraska po rozmowie z przedstawicielami środowiska pracodawców otrzymał deklarację, że część dodatkowych środków z nowej wyceny funkcjonowania karetek trafi bezpośrednio do ratowników medycznych.

Nowa wycena dobokaretek

Minister Niedzielski ogłosił nową wycenę świadczeń w pogotowiu ratunkowym. Oznacza to, że od 1 października stawka za karetkę specjalistyczną wynosić będzie 5583 zł, co daje wzrost o 1,4 tys. zł. Natomiast karetka podstawowa wynosić będzie 4187 zł, czyli o 1 tys. zł więcej.

W rozmowie w radiu RMF FM Waldemar Kraska był pytany jak nowe środki przełożą się na wypłaty dla ratowników medycznych. Odparł, że nowa wycena była konsultowana z środowiskiem pracodawców, którzy otrzymają dodatkowe 62 mln złotych i będą nimi zarządzać. Dodał także, że ministerstwo nie jest od tego, by narzucać odgórną stawkę. Natomiast wszystko będzie zależeć od stacji pogotowia ratunkowego. Jednak – jak powiedział wiceminister zdrowia – jest deklaracja od pracodawców, że pieniądze trafią do ratowników.

„To jest owoc wspólnej pracy i pracodawców, i środowiska ratowników medycznych. Te środki idą do pracodawców i to oni będą tymi środkami rozporządzać. (…) Jeszcze dziś rozmawiałem z przedstawicielami środowiska pracodawców i mam taką deklarację, że te pieniądze na pewno spowodują, że część z nich na pewno trafi do kieszeni ratowników” – powiedział.

źródło: www.businessinsider.com.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.