Nowa specjalizacja dla ratowników - ratownicy24.pl

Nowa specjalizacja dla ratowników

Nowa specjalizacja dla ratowników
fot. istockphoto.com

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło prace nad wprowadzeniem nowej specjalizacji dla ratowników medycznych oraz pielęgniarek – chirurgicznej asysty lekarza.

Posłanka Iwona Kozłowska złożyła interpelację w sprawie zabezpieczenia służby zdrowia w personel pomocniczy. W odpowiedzi na nią wiceminister resortu Maciej Miłkowski przyznał, że podjęto prace wstępne, w skutek których powstałaby nowa specjalizacja.

Założono, że szkolenie specjalistyczne odbędzie się w oparciu o ustawę z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2020 r. poz.1169 ze zm.). W rezultacie szkolenia zapewnią pełny nadzór nad kompetencjami medyków w trakcie specjalizacji oraz jakością ich kształcenia. Odbędą się w jednostkach akredytowanych np. uczelniach w oparciu o program specjalizacji zatwierdzany przez resort zdrowia.

Zgodnie z założeniami nowa specjalizacja – chirurgiczny asystent lekarza – byłaby skierowana do ratowników medycznych i pielęgniarek po ukończeniu kierunkowego szkolenia specjalizacyjnego i zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego w przedmiotowej dziedzinie.

źródło: rynekaptek.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.