Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne - druga tura kursu w Mielnie - ratownicy24.pl

Zaawansowane zabiegi resuscytacyjne – druga tura kursu w Mielnie

zaawansowane zabiegi resuscytacyjne
fot.: iStock

W mieleckim Pogotowiu Ratunkowym odbyła się już druga w tym roku tura kursu obejmującego zaawansowane zabiegi resuscytacyjne, ALS (ang. Advanced Life Support).

Dwudniowe szkolenie przeznaczone jest dla ratowników medycznych i pielęgniarek z zespołów ratunkowych. Pozwala ono na utrwalenie wiedzy oraz przećwiczenie czynności stosowanych przez personel medyczny u poszkodowanego, u którego z różnych przyczyn wystąpiło ryzyko lub nagłe zatrzymanie krążenia. Kurs obejmujący zaawansowane zabiegi resuscytacyjne kończy się egzaminem a osoby biorące w nim udział otrzymują uznawany w wielu krajach certyfikat Polskiej i Europejskiej Rady Resuscytacji.

Jak wyjaśnia dr n. med. Grzegorz Gałuszka, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, medycy pracujący w zespołach ratownictwa medycznego oczywiście są gruntownie przeszkoleni, ale ratownictwo medyczne rozwija się w dużym tempie. Co jakiś czas warto wiadomości odświeżyć, zebrać i uporządkować. To, co bardzo cenne podczas takiego szkolenia to panel dyskusyjny. Im dłużej ratownik pracuje, tym więcej przypadków widzi. Każdy w pewnym sensie jest inny, nie zawsze odpowiedzi na wszystkie pytania są jasne, jest więc okazja zapytać bardzo doświadczonych wykładowców, jak oni widzą dany problem i możliwe rozwiązania w zależności od rozwoju sytuacji.

Kurs dla ratowników i pielęgniarek z zespołów ratowniczych jest finansowany przez Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Daje on możliwość ćwiczeń na podstawie scenariuszy symulowanych zatrzymań krążenia. Podczas kursu uczestnicy są obserwowani a ich decyzje podlegają analizie i ocenie. Dzięki temu każda osoba uczestnicząca w szkoleniu może liczyć na informację zwrotną – wskazanie wysoko ocenionych elementów oraz sugestie dotyczące zmian.

Źródło: https://korso.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.