Każda praca ma sens, nawet ta wykonywana za darmo - ratownicy24.pl

Każda praca ma sens, nawet ta wykonywana za darmo

Prowadzi Pani konto na Instagramie, kiedy zrodził się pomysł na jego założenie?

Pomysł pojawił się chwilę po tym gdy uzyskałam uprawnienia ratownika KPP. Kiedyś nie miałam pojęcia o czymś takim i uznałam, że warto jest o tym mówić i zachęcać do działania.

Jaka jest misja Pani Instagrama?

Misja jest bardzo prosta. Chcę pokazać, że można połączyć pracę zawodową, rodzinę i nieść pomoc potrzebującym jako wolontariusz – ratownik. Moja doba ma również 24h. Można to pogodzić? No jasne! Bardzo zależy mi na udowodnieniu, że da się to spiąć w całość i przynosi to ogromną satysfakcję. Mimo zmęczenia, Chciałabym przekonać i ośmielić odwiedzających kanał do poszerzania wiedzy o pierwszej pomocy. Pokazuję, że to nic strasznego i nie należy się bać. Przecież każdy z nas w sytuacji zagrożenia chciałby taką pomoc otrzymać, prawda? Poświęcenie jest tego warte i gdy w grę wchodzi zdrowie lub życie – zawsze zaprocentuje. Widzę sens w tym co robię i cieszę się czytając kolejną wiadomość na Instagramie, że dzięki mnie ktoś zdecydował się na odbycie kursu i włączenie się w struktury ratowników KPP. To nie tylko praca. To tworzenie zespołu, odpowiedzialność, poczucie przynależności, przyjaźń. Okazuje się, że nie trzeba nosić peleryny by zostać czyimś bohaterem.

Prowadzi Pani konto na Instagramie, czy chciałaby Pani rozpocząć działalność w innych mediach społecznościowych np. na Facebooku czy YouTubie?

Myślałam o założeniu konta na Facebooku ale na ten moment, w czasie pandemii mam wystarczająco dużo zajęć w pracy zawodowej i wolontariacie a nie chciałabym zaczynać czegoś, czego nie jestem w stanie poprowadzić jak należy. Być może w przyszłości jeśli czas pozwoli zawitam i tam 🙂

Fot. Wiola @ratowniczka_

Prowadzi Pani szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Myśli Pani, że Polacy mają wystarczającą wiedzę z zakresu pierwszej pomocy?

Myślę, że dostępność do nauki pierwszej pomocy jest znacznie większa niż jeszcze 10 lat temu. Podstaw można nauczyć się na rodzinnym festynie w parku jeśli takowe stanowisko się znajduje czy na kursie prawa jazdy. Materiały do nauki są także ogólnodostępne w internecie. Sądzę, że wiedza to jedno a jej wykorzystanie to drugie. W rozmowach często słyszę obawy, strach i niepewność dlatego staram się kłaść duży nacisk na rozwianie wszelkich wątpliwości, wskazanie korzyści. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy z nas zobligowany jest do udzielenia pierwszej pomocy. Należy pamiętać, że nie istnieje pojęcie złego udzielenia pierwszej pomocy a zgłoszenie zdarzenia odpowiednim służbom już jest ogromną pomocą. Życie to największa wartość, naszym obowiązkiem jest o nie walczyć

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.